Mým cílem je najít společnou cestu, protože Vaše sny jsou mé sny.

RD Na konci

Jak by řekl investor - na konci civilizace, trochu s nadsázkou řekla bych. Parcela, na které má dům stát se nachází v klidné lokalitě na okraji zástavby malebné obce ve Zlínském kraji. Jedná se o pozvolna svažitý terén směrem k jiho-západu. Na všechny světové strany se nabízí krásné dálkové pohledy do krajiny, ale člověk musí stát na vyšších hladinách parcely, na které dále navazuje svažitý terén směrem k severo - východu. Nacházíme se na okraji venkovské zástavby. Stavba tudíž svým hmotovým a materiálovým řešením respektuje stávající ráz architektury.

Mým záměrem mimo jiné - bylo nabídnout přírodu budoucím uživatelům domu, soustředit obytné podlaží při úrovních vyšších vrstevnic. Zároveň však nesmíme zapomenout na to, že terén má značné převýšení. Tuto “nevýhodu” jsme využili pro náš prospěch a doplnili jsme převýšení o 1/2 patra, které nabízí utilitární prostory (skladování, pracovna, prádelna, tělocvična apod.) Přáním manželského páru bylo také kryté parkovací stání a předem jsme se shodli na tom, že garáží nechceme kazit celkový vzhled stavby. Z myšlenky, že sám dům bude krýt jejich auta, byli nadšeni. Rozhodně více než můj kolega statik. Vznikl tak prostor pro dopravu v klidu, ke kterému náleží hlavní vstup do domu. Vstupem se vchází do zádveří s centrálním schodištěm, které rozděluje dva funční prostory - obytné podlaží 1NP a z části zapuštěné utilitární podlaží 1PP.


linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram